Plaga kradzieży na cmentarzach. Apel burmistrza

cmentarz, Złotów fot. A. Pulit FB

„Stop hienom cmentarnym!” – tak zaczyna się wpis Adama Pulita, burmistrza Złotowa. W tym mieście dochodzi do wielu kradzieży na cmentarzach i burmistrz obiecuje podjęcie działań, które to ukrócą i doprowadzą do złapania „cmentarnego zwierzęcia”.

Burmistrz opublikował wpis na swoim profilu na Facebooku – bo kradzież dekoracji, kwiatów i zniczy z grobów w tym czasie zdecydowanie przybiera na sile.
„Otrzymuję od Państwa wyjątkowo dużo zgłoszeń o kradzieżach zakupionych ozdób nagrobnych” – napisał burmistrz. – „Trzeba to powstrzymać, dlatego będą wzmożone kontrole straży miejskiej o różnych godzinach w tym popołudniowych i wieczornych, poprosiłem o dodatkowe patrole policji, patrole w cywilu, założyliśmy doraźny monitoring, fotopułapki i ostrzegające o tym tablice informacyjne”.

Burmistrz obiecał też, że jeszcze w tym roku cały cmentarz będzie miał nowe ledowe oświetlenie, co sprawi, że będzie bezpieczniej, bo potencjalnych złodziei będzie łatwiej zidentyfikować, gdy już będą dobrze widoczni. Burmistrz zwrócił się też z apelem do mieszkańców o wzmożona czujność podczas wizyt na cmentarzu, bo każda informacja, która może przyczynić się do złapania złodzieja lub złodziei, jest bardzo cenna.
„Proszę, zwróćcie na to uwagę, abyśmy mogli złapać to cmentarne zwierzę” – podsumował swój wpis.

Podziel się: