PKP PLK ogłosiły przetarg na linię kolejową Gostyń-Kąkolewo

PKP Poznań linia kolejowa fot. Sławek Wąchała

PKP PLK ogłosiła przetarg na rewitalizację linii nr 360 na odcinku Gostyń – Kąkolewo z programu Kolej Plus. Przetarg obejmuje także prace budowlane i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to linia do Gostynia może być pierwszą zrealizowaną w ramach programu.

Jak informuje portal „rynek-kolejowy”, większość umów z samorządami, które otrzymały dofinansowanie na budowę lub rewitalizację linii kolejowych w ramach programu Kolej Plus, została już podpisana, a teraz PKP PLK zaczęło ogłaszać przetargi. Najczęściej dotyczą one wykonania dokumentacji projektowej i dopiero gdy będzie ona gotowa, spółka będzie ogłaszać kolejne, na wykonanie prac budowlanych.

Jednak jeśli chodzi o projekty rewitalizacyjne – sprawa wygląda inaczej. W przypadku linii nr 360 Gostyń – Kąkolewo PKP PLK właśnie ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót budowlanych w ramach projektu rewitalizacja linii kolejowej. Wykonawca będzie miał na realizację zamówienia 1878 dni, czyli ponad 5 lat, a jedynym kryterium wyboru jest cena.

Przypomnijmy, że rewitalizacja tej linii kolejowej to jeden z pięciu wielkopolskich projektów zgłoszonych do programu Kolej Plus, które otrzymały dofinansowanie. Jak powiedział portalowi Łukasz Borowiak, prezydent Leszna, to bardzo ważna inwestycja nie tylko dla Gostynia, ale i dla całego regionu, w tym takich miejscowości jak Kościan, czy Góra, leżąca już w województwie dolnośląskim.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: