Piotr Żołdak: fotografia, pasja i obecność w kulturze Poznania

PIotr Żołdak, wernisaż fot. K. Adamska
Taki tytuł nosi wystawa prac Piotra Żołdaka, która można od dziś oglądać w Galerii Tak przy Mielżyńskiego. Wystawa potrwa do 30 czerwca.

Piotr Żołdak jest podopiecznym Warsztatu Terapii Zajęciowej „Przyjaciele”, który działa przy Polski m Stowarzyszeniu na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Poznaniu. Jego pasją jest fotografia – i wydarzenia kulturalne, które może fotografować. Dlatego na większości wystaw, spektakli plenerowych czy festynów można go spotkać, jak z zapamiętaniem fotografuje wydarzenie.

– Jeśli coś ważnego dzieje się w mieście, możemy mieć pewność, że pan Piotr tam będzie – mówi Kamilla Tomkowiak, kuratorka wystawy. – Swoimi spostrzeżeniami dzieli się z nami za pomocą fotografii. Można powiedzieć, że przez fotografię komentuje otaczający świat i wyraża siebie. Jest to ważne, ponieważ jest osoba głuchoniemą.

W maju 2017 roku jego zdjęcie „Ważka. Nigdy nie będę miał skrzydeł” zdobyło wyróżnienie studia Fotostube podczas konkursu fotograficznego w Gnieźnie, a w listopadzie 2018 roku jego prace można było oglądać na wystawie w Inkubatorze Kultury Pireus.

Na co dzień zdjęcia Piotra Żołdaka można znaleźć na jego profilu na Facebooku, gdzie zamieszcza wszystkie swoje prace.

Galeria Tak

Podziel się: