Piotr Waśko, były poseł PO i burmistrz Wielenia nie żyje. Miał 61 lat

fot. pixabay

Były poseł Platformy Obywatelskiej, były burmistrz Wielenia, były radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i obecny radny powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego – Piotr Waśko zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 61 lat.

Piotr Waśko był absolwentem kulturoznawstwa na UAM, ale wcześnie zaczął karierę polityczną. W latach 1984-1987 był członkiem Miejsko-Gminnej Rady Narodowej Wielenia, a w latach 1987-1990 – członkiem Wojewódzkiej Rady Narodowej w Pile. W latach 1996–2002 był burmistrzem miasta i gminy Wieleń, a po zakończeniu kadencji pracował jako dyrektor departamentu oświaty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

W 2006 z ramienia Platformy Obywatelskiej został wybrany na radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a rok później uzyskał mandat posła okręgu pilskiego. Po zakończeniu kadencji w 2011 roku bezskutecznie walczył o reelekcję, w 2018 roku został natomiast radnym powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Zmarł wskutek długiej i ciężkiej choroby.

Politycy PO pożegnali go na swoich profilach społecznościowych.
„Piotrek był człowiekiem piekielnie inteligentnym, wrażliwym na drugiego człowieka i piękno otaczającego świata. Duszą towarzystwa i oparciem w wielu sprawach. Był także wielkim patriotą” – napisał poseł Waldy Dzikowski na swoim profilu na Facebooku.

„Razem w 2007 roku zaczynaliśmy przygodę z Parlamentem, a wcześniej Burmistrz Wielenia. Piotrze za szybko…” – napisała z kolei senator Jadwiga Rotnicka.

Podziel się:

Ostatnio dodane: