Piotr i Paweł zapłaci jedynie 10% wierzycielom? Taka jest propozycja

Piotr i Paweł
Zaledwie 10% z wierzytelności mieliby otrzymać m.in. dostawcy produktów, którym sklepy zalegają z płatnością. Przedsiębiorcy nie kryją oburzenia.

Sieć sklepów „Piotr i Paweł” została przejęta przez Spar Group Ltd, która zaraz po przejęciu zapowiedziała reorganizację sklepów oraz m.in. rebranding. Sieć założona w 1990 roku przez rodzinę Wosiów była od dłuższego czasu w nieciekawej sytuacji finansowej – stąd podjęta została decyzja o sprzedaży sklepów. Pierwsze problemy sieci przedostały się do mediów w 2017 roku. Wtedy też pojawiły się informacje o problemach z regulowaniem swoich zobowiązań wobec dostawców.

Piotr i Paweł przejęty przez Spar. Za zgodą UOKiK

Dzisiaj nowe informacje w tej sprawie podał branżowy portal dlahandlu.pl. Wierzyciele sklepów w ramach propozycji układowej mieli otrzymać propozycję spłaty zaledwie 10% kwoty, która im się należy. Z informacji portalu wynika, że nastroje wśród firm które dostały tę propozycję ugody nastroje mają być „bojowe”. 

W piśmie, które otrzymali wierzyciele można przeczytać m.in., że zaproponowana ugoda to „optymalna propozycja w kontekście przebiegu ostatnich dwóch lat”. Przedstawione warunki mają nie podlegać negocjacji.

Podziel się: