Piotr Barłóg Fot. Klaudia Berda Warta Poznań

Piotr Barłóg został pełnomocnikiem zarządu Warty Poznań

Po odejściu z klubu Radosława Mozyrki stanowisko dyrektora sportowego nadal pozostaje nieobsadzone, ale żeby wzmocnić pion sportowy, zarząd klubu postanowił powołać swojego pełnomocnika do spraw sportu. Został nim Piotr Barłóg.

Piotr Barłóg ma 33-lata, był studentem poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, jest absolwentem Uniwersytetu Sztokholmskiego i Greenwich Management College w Sydney. W czasie swojej kariery zawodowej pracował dla Lecha Poznań, Polskiego Związku Piłki Nożnej, UEFA oraz FIFA m.in. podczas młodzieżowych mistrzostw świata w 2019 roku. Wchodził także w skład komitetu organizacyjnego tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. jak wyjaśnia, jego celem na najbliższe miesiące jest zbudowanie silnej drużyny w oparciu o wizję sztabu szkoleniowego i władz klubu.

– Bardzo się cieszymy z tego, że Piotr Barłóg dołącza do pionu sportowego Warty Poznań – mówi prezes Warty Poznań, Bartosz Wolny. – Jest osobą młodą, ale ma spore doświadczenie zawodowe zdobyte w świecie piłki nożnej: zarówno w Polsce, jak i za granicą, w klubie, w PZPN, a także w strukturach FIFA. Teraz wraca do kraju pełen zapału, o czym mogliśmy się przekonać podczas rozmów, które prowadziliśmy z Piotrem przed podpisaniem umowy. Stawiamy na niego i jest to z pewnością kolejny w ostatnim czasie nieoczywisty wybór, ale wierzymy w to, że już wkrótce udowodni swoją wartość.

Piotr Barłóg zdązył się już spotkać ze sztabem szkoleniowym, pierwszym trenerem, Dawidem Szulczkiem, a także został przedstawiony piłkarzom „Zielonych”.
– Chcę być wsparciem dla każdej osoby, która buduje siłę Warty Poznań – deklaruje nowy pełnomocnik. – Ustaliliśmy zakres współpracy na najbliższe tygodnie, moim osobistym celem numer jeden jest to, żeby nie przeszkadzać w dobrej pracy jaką wykonuje sztab oraz zawodnicy. Oby Warta Poznań w tej formie i z tymi wynikami dokończyła sezon i zajęła jak najwyższe miejsce w tabeli. Bardzo się cieszę, że mogę spełniać się zawodowo w moim rodzinnym mieście. Chcę umacniać pozycję Warty Poznań nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale też na mapie piłkarskiej w kraju. Moim celem na najbliższe miesiące jest zbudowanie silnej drużyny w oparciu o wizję sztabu trenerskiego oraz władz klubu i żeby przełożyło się to na długofalowy cel Warty Poznań, czyli zwiększanie potencjału „Zielonych”. Moje obowiązki sprowadzają się do tych, pełnionych stricte przez dyrektora sportowego i jest to dla mnie interesujące wyzwanie. Podczas rozmów z władzami Warty Poznań zdecydowaliśmy, że na najbliższe miesiące przyjmiemy nieco inną formę współpracy ze względu na okoliczności. Przede wszystkim mamy jeszcze końcówkę obecnego sezonu, a z drugiej strony trwają już prace nad letnim okienkiem transferowym. Mam więc skupić się na tym, by reprezentować zarząd klubu we wszystkich rozmowach związanych ze wzmocnieniami kadry w letnim okresie transferowym.