Piosenki Charles’a Aznavoura w wykonaniu Chrisa Schittulli

Chris Schittulli zaśpiewał piękne piosenki Charles’a Aznavoura w towarzystwie znakomitych muzyków Zbigniewa i Piotra Wrombla w klubie Blue Note.

Chris SCHITTULLI – francuski wokalista, kompozytor, tłumacz. Dla swojej żony Polki przeprowadził się z Francji do Warszawy, gdzie obecnie mieszka i rozwija swoją karierę muzyczną. Muzyczny samouk o niepowtarzalnej scenicznej charyzmie i wyjątkowym głosie. Muzyka towarzyszyła mu od dziecka, ale dopiero w wieku 17 lat Chris wybiera drogę wokalną. Prowadzili go m.in. światowej sławy baryton Mark Pancek oraz Thierry Peala, uznany wokalista jazzowy. Przygoda z bel canto pozwoliła mu na tworzenie muzyki pełnej ekspresji, uczuć i emocji, co Chris doskonale oddaje m.in. w repertuarze swojego idola Charles’a Aznavoura. Chris z łatwością porusza się w szerokim repertuarze pop, jazz, rock, pop-opera, piosenki autorskiej czy poezji śpiewanej.

Piotr WROMBEL
Pianista, kompozytor oraz aranżer o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Należy do grona nowoczesnych muzyków jazzowych, którzy łączą nurt nowoczesny z tradycją. Poza prowadzeniem własnego tria bierze udział w wielu projektach jazzowych i rozrywkowych o zróżnicowanym charakterze współpracując z takimi artystami jak między innymi: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Edyta Górniak, Krzysztof Kijański, Kasia Stankiewicz, Radzimir Dębski, Anders Bergcrantz.

Zbigniew WROMBEL
Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą), Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm’n’bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Często grywa także tango nuevo w stylu Astora Piazzolli oraz uczestniczy w projektach muzyki pop.

Mogliśmy usłyszeć między innymi SHE, Hier encore, Les plaisir démodés, Emmenez-moi, La Mamma, La bohème, Les comédiens, Mes emmerdes, Mourir d’aimer, For me formidable, Sa jeunesse.

Koncert był zapowiedzią projektu „Chris SCHITTULLI śpiewa AZNAVOUR’A”.

Organizatorem koncertu był Impresariat Muzyczny Duo.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze