poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Piloci odnaleźli półprzytomną kobietę. Szukano jej od trzech dni

Już po kilkunastu minutach poszukiwań policyjni piloci z Warszawy i Poznania odnaleźli pod Legnicą półprzytomną, zaginioną kobietę. 74-letniej mieszkanki Legnicy szukano od trzech dni.

Mieszkająca w Legnicy 74-latka zaginęła w środę, 18 sierpnia. Wyszła z domu, wsiadła do autobusu i pojechała w okolice miejscowości Pątnów Legnicki, gdzie ślad po niej się urwał. Rodzina, po bezskutecznych próbach znalezienia kobiety, powiadomiła policję, a ta rozpoczęła poszukiwania.

W nocy ze środy na czwartek w teren wokół Pątnowa Legnickiego ruszyli policjanci, strażacy i ochotnicy, przeszukując okoliczne lasy, pola i nieużytki. Niestety, ich poszukiwania nie dały żadnych rezultatów.

W trzecim dniu poszukiwań, w piątek, do akcji dołączył poznański policyjny śmigłowiec Bell 407 pełnił dyżur operacyjny na warszawskim lotnisku. W skład załogi weszli dwaj doświadczeni oficerowie: Adrian, pilot z Zarządu Lotnictwa Policji w Warszawie oraz Tomek, technik pokładowy z Sekcji Lotnictwa Policji w Poznaniu. Śmigłowiec na chwilę wylądował w Pątnowie, by zabrać na pokład dwóch miejscowych policjantów, doskonale znających teren – i wyruszył na poszukiwania.

Dosłownie po kilkunastu minutach z prawej strony maszyny pilot zobaczył sylwetkę leżącej na ziemi osoby. Obniżył lot, by się upewnić, czy to poszukiwana kobieta. Ponieważ nie zareagowała na sygnał silnika śmigłowca i nie poruszała się, pilot zdecydował się na wylądowanie. Dwaj policjanci wysiedli ze śmigłowca i pobiegli do kobiety – na szczęście okazało się, że jest nieprzytomna, ale żyje.

Do odnalezionej wezwano pogotowie, które przewiozło ją do szpitala, gdzie udało się ją uratować. A śmigłowiec wrócił do bazy czekać na następne zlecenie.

KWP Wrocław

Strona głównaWiadomości Leszno / Gostyń / Rawicz / KościanPiloci odnaleźli półprzytomną kobietę. Szukano jej od trzech dni