Piła: Znalazł portfel z kartami do bankomatu i… poszedł na zakupy

zatrzymany fot. policja Piła
44-letni pilanin sześć razy zdążył zrobić zakupy płacąc za nie znalezionymi kartami bankomatowymi – zanim złapała go policja. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Mężczyzna znalazł portfel na jednej z ulic w centrum Piły. W środku były dokumenty i dwie karty bankomatowe. Znalazca wyrzucił portfel i dokumenty, a karty wykorzystał do… zrobienia zakupów. Udało mu się to sześć razy.

W tym samym czasie pilscy policjanci otrzymali informację o zgubionych kartach i o tym, że ktoś, kto nie jest ich właścicielem, płaci nimi za zakupy. Ustalenie sprawcy nie jest trudne przy bankowości elektronicznej – funkcjonariusze porównali miejsca i terminy transakcji z zapisami monitoringu w poszczególnych sklepach i zobaczyli sprawcę, który dokonał kilku płatności zbliżeniowych w trzech różnych sklepach. Policjanci jeszcze tylko ustalili personalia mężczyzny, który został zatrzymany tego samego dnia.

44-latek usłyszał łącznie 7 zarzutów. Sześć z nich dotyczyła kradzieży z włamaniem natomiast ostatni związany jest z przywłaszczeniem portfela z zawartością dokumentów. Łączna kwota, jaką mężczyzna obciążył konto pokrzywdzonego wyniosła ponad 160 złotych. Pilaninowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Piła

Podziel się: