Piła: Zbiórka na rehabilitację dla 14-letniej Oliwii, która wpadła pod pociąg

pomoc dla Oliwii fot. Zdążyć z pomocą

Zebrano prawie 39 tysięcy złotych, ale potrzeba aż 250 tysięcy na rehabilitację Oliwii. Dziewczynka została potrącona przez pociąg towarowy, ma amputowaną prawą rękę, a jej powrót do zdrowia będzie wymagał bardzo długiej i kosztownej rehabilitacji.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło 18 sierpnia około godziny 20.00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Fabrycznej w Pile. Oliwia podczas przechodzenia przez tory została potrącona przez przejeżdżający pociąg towarowy. Dziewczynka z poważnymi obrażeniami głowy i twarzy oraz rak i nóg została przewieziona do szpitala.

Jej stan był bardzo ciężki. Trzeba jej było amputować prawą rękę, przeszła też serię operacji głowy. Stan dziewczynki powoli się poprawia, jednak nie odzyska sprawności bez długiej, żmudnej i kosztownej rehabilitacji, na którą nie stać jej rodziców. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt protezy prawej ręki. Całość wyceniono na 250 tysięcy złotych – dotąd z tej kwoty zebrano 38 tysięcy.

Rodzice z pomocą Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego, założyli Stowarzyszenie „Zdążyć z pomocą”, aby zbierać pieniądze dla Oliwii. „Liczy się każdy grosz. Oliwka ma dopiero 14 lat, jest zaledwie u progu dorosłego życia, które chciałaby przeżyć szczęśliwie. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, aby zechcieli jej w tym pomóc” – piszą rodzice.

Darowizny dla Oliwki można wpłacać na jej konto na portalu zrzutka.pl.

Podziel się: