radiowóz fot. policja

Piła: Właściciel niebezpiecznych odpadów zatrzymany. Grożą mu wysokie kary

Działania Prokuratury Rejonowej w Chodzieży oraz pilskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 50-latka, podejrzanego o składowanie znacznych ilości odpadów niebezpiecznych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

To efekt wspólnie prowadzonego śledztwa Prokuratury Rejonowej w Chodzieży oraz funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pilskiej jednostki. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że mężczyzna gromadził na swoim terenie różnego rodzaju pojemniki i beczki z chemikaliami, które mogły stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka oraz środowiska. Proceder ten trwał już od kilku miesięcy.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut składowania wbrew przepisom ustawy niebezpiecznych substancji i odpadów. Na poczet przyszłych kar zastępca Prokuratora Rejonowego w Chodzieży wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na kwotę 700 tys. złotych – ponieważ zatrzymanemu mężczyźnie grożą poważne kary.

Może zapłacić nawet 100 tys. złotych nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowisk oraz bardzo wysoką karę grzywny w wysokości 600 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu również kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar