Piła: Wakacje nad morzem za publiczne pieniądze, czyli poseł Porzucek kontra posłanka Janyska

Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, sprawdził wyjazdy wakacyjne Małgorzaty Janyski, posłanki Platformy Obywatelskiej, również z Piły, i stwierdził, że wypoczywała za publiczne pieniądze nad morzem w szczycie sezonu.

Jak informuje Radio Poznań, posłowi chodzi tu o wyjazdy w latach 2012-2015, kiedy to posłanka kilkakrotnie wyjeżdżała do luksusowych hoteli nad Bałtykiem na przełomie lipca i sierpnia i każdy pobyt trwał około tygodnia. Poseł doszukał się też jednego wyjazdu na długi majowy weekend do Karpacza.

Jego zdaniem nad morze czy w góry wyjechać może sobie każdy i w dowolnym terminie, ale jeśli za wyjazd płacimy z publicznych pieniędzy, a w tym przypadku z sejmowej kasy, to ten wyjazd musi być uzasadniony obowiązkami służbowymi – na przykład konferencją czy serią ważnych spotkań. Wtedy poseł otrzymuje zwrot kosztów pobytu ze specjalnego funduszu.

Czy jednak tak było w przypadku Małgorzaty Janyski? Pani poseł nie odpowiedziała na pytanie Radia Poznań. Być może tajemnica wyjaśni się dzięki postępowaniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które zajęło się tą sprawą.

Radio Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar