Piła: W czasie wakacji pilscy policjanci zatrzymali 80 poszukiwanych

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Ukrywali się w innych rejonach Polski, za granicą w Holandii, a za jednym z poszukiwanych wydano Europejski Nakaz Aresztowania. 80 osób poszukiwanych od kilku miesięcy, a nawet lat udało się zatrzymać pilskim policjantom w czasie wakacji.

Sądy i prokuratury na terenie całego kraju poszukiwały mieszkańców Piły i powiatu pilskiego, między innymi za popełnione przestępstwa kradzieży, włamania, rozbojów, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa, bójki, pobicia, uszkodzenia ciała. Dziesięć osób poszukiwanych było listami gończymi, a wobec jednego mieszkańca powiatu pilskiego wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

W sprawie osób mogących przebywać poza granicami Polski pilscy policjanci współpracowali z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Współpraca przyniosła efekty. Jeden mężczyzna został zatrzymany na terenie Holandii. Mężczyzna został przewieziony do Polski i osadzony w areszcie śledczym.

Działania pilskich kryminalnych oraz policjantów pełniących służbę w innych wydziałach, posterunkach policji oraz Komisariatu Policji w Wyrzysku doprowadziły do zatrzymania w okresie wakacji aż 80 poszukiwanych osób.
Zatrzymane osoby to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 18 do 63 lat, w tym 6 kobiet. A znalezienie ich nie było łatwe, bo – jak się okazuje – pomysłowość poszukiwanych w znajdowaniu kryjówek nie zna granic. Ścigani przez prawo ukrywali się nie tylko w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach. Policjanci znajdowali ich w… meblach, wannie, kanale warsztatu samochodowego oraz szklarni.

Policja prowadzi stronę internetowa poświęconą właśnie poszukiwanym  na której umieszczone są wizerunki i dane osób poszukiwanych listami gończymi. W przypadku posiadania informacji można zgłosić anonimowo ten fakt poprzez powyższą stronę lub pod numerem 997 dyżurnemu najbliższej jednostki policji.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: