szpital specjalistyczny Piła, fot. SS w Pile

Piła: Szpital przedłuża zamknięcie. Są nowe zakażenia koronawirusem

Cztery zamknięte oddziały w pilskim szpitalu specjalistycznym cztery oddziały nadal pozostaną zamknięte. Powodem jest kolejna osoba zakażona koronawirusem wśród pracowników szpitala.

Przypomnijmy: z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem u położnej, a później jednej z lekarek w szpitalu tydzień temu zamknięto oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny. W trakcie przeprowadzania testów okazało się, że zakażeni są także pracownicy oddziałów chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej. Zamknięto więc także i te oddziały.

We wszystkich pomieszczeniach oddziałów przeprowadzono dezynfekcję, wśród pracowników trwały testy. Oddziały miały zostać otwarte już w tym tygodniu, jednak stwierdzono kolejny, czwarty już przypadek zakażenia koronawirusem wśród pracowników szpitala, zamknięcie zostanie więc przedłużone. Jak zapowiedział starosta Eligiusz Komarowski, placówka będzie zamknięta tak długo, jak długo wszyscy pracownicy nie dostana wyników testów. W szpitalu wykonano ich ponad 1600 i jeszcze nie wszystkie wyniki są znane.

Jeśli okaże się, że wśród pracowników nie ma nowych zachorowań – szpital zostanie otwarty w weekend.

el

3
Dodaj komentarz

avatar
pilanka
pilanka

Autor tekstu niech najpierw sprawdzi swoje dane zanim coś opublikuje “W trakcie przeprowadzania testów okazało się, że zakażeni są także pracownicy oddziałów chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej”. Ww. oddziały zamknięto z powodu dodatniego PACJENTA na internie. Pracownicy tych dwóch oddziałów często się między nimi przemieszczają, stąd decyzja o zamknięciu również paliatów. Pozdrawiam.

Pracownik oddziału
Pracownik oddziału

Co za brednie….nikt z personelu Oddzialu Wew. I Paliatywego nie jest zakażony. Zakażony był jeden pacjent, którego już od tygodnia nie ma na oddziale.

Sirona
Sirona

Może by się trochę bardziej przyłożyć do swojej pracy i sprawdzić dane ? Stek bzdur !