ćwiczenia na lodzie fot. OSP Szydłowo

Piła: Strażacy-ochotnicy ćwiczyli na lodzie

Pogoda sprzyja ćwiczeniom na lodzie – a ze względu na nią w tym roku strażacy mają teraz znacznie więcej “lodowych” interwencji. Ćwiczenia sprawnościowe były więc jak najbardziej uzasadnione.

Ćwiczenia odbyły się 6 lutego na zamarzniętym stawie i wzięli w nich udział, oprócz strażaków ochotników z Szydłowa, także strażacy z OSP Pokrzywnica oraz OSP Róża Wielka.

“Celem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie techniki ewakuacji osoby poszkodowanej z przerębla oraz posługiwania się sprzętem, który wykorzystywany jest w ratownictwie wodnym” – wyjaśniają organizatorzy z OSP Szydłowo. – “Strażacy poruszyli również tematy związane z zimowym bezpieczeństwem na zamarzniętych akwenach wodnych”.

Przy okazji strażacy przestrzegają też przed wchodzeniem na lód. mimo że od kilku dni mamy bardzo mroźne noce, lód na jeziorach i stawach nie jest jeszcze tak gruby, żeby można było na niego bezpiecznie wejść. A jeśli się to już zdarzy i pod wchodzącym załamie się pokrywa lodowa, to najpierw trzeba wezwać profesjonalną pomoc, czyli straż pożarną. A dopiero później, według wskazówek strażaków, można spróbować pomóc poszkodowanemu.

OSP Szydłowo

 

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze