policja fot. policja

Piła: Sprzedawał alkohol nieletnim

Pilscy policjanci otrzymali informację o sprzedaży alkoholu osobom nieletnim w jednym z pilskich sklepów. Teraz właściciel może stracić koncesję, a sprzedawcy grozi wysoka kara grzywny.

Pewien pilanin poinformował policję, że w jednym ze sklepów spożywczych ma miejsce sprzedaż alkoholu osobom nieletnim. Policjanci sprawdzili informację – i okazało się, że rzeczywiście osoby nieletnie mogą bez problemów kupić w tym sklepie dowolny alkohol.

Pracownikowi, który sprzedał alkohol nieletnim zostały już przedstawione zarzuty. Teraz grozi mu kara grzywny, o której wysokości zadecyduje sąd. Dodatkowo właściciel sklepu, gdzie sytuacja miała miejsce, może utracić koncesję na sprzedaż produktów alkoholowych.

Przypominamy, że w przypadku wątpliwości co do pełnoletniości kupującego alkohol, sprzedawca uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek kupującego. Osoby, które pracują w placówkach handlowych, muszą być szczególnie wyczulone na klientów dokonujących zakupu tego typu towaru. Sprzedaż napojów alkoholowych osobom poniżej 18 roku życia jest zabroniona przez prawo, ale również nieetyczna.

Przed nami okres długiego weekendu, a także czas wakacji. Jest to moment, kiedy u młodych ludzi rodzi się pokusa spróbowania czegoś nowego. Szczególnie w tym okresie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile będą zwracać uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów przez placówki handlowe.

KPP Piła, el