Piła pozywa Skarb Państwa! “My od lat to wszystko kredytujemy”

Gmina Piła zdecydowała się na pozwanie Skarbu Państwo domagając się od Wojewody Wielkopolskiego zapłaty ponad 5 milionów złotych.
Reklama

Gmina na swojej stronie internetowej argumentuje, że pomimo ustawowego obowiązku finansowania realizowanych zadań zleconych ze środków budżetu państwa, wysokość przekazywanych przez Wojewodę na ten cel środków nie pozwoliła na faktyczne pokrycie ponoszonych przez Gminę wydatków. Dotyczy to w szczególności zadań w zakresie działalności urzędu stanu cywilnego, prowadzenia ewidencji ludności, wydawania dowodów osobistych, ewidencjonowania działalności gospodarczej i obrony cywilnej.

Reklama

– Dysponujemy środkami, które są nam przekazywane przez mieszkańców w formie podatków – tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły. – Część z tych pieniędzy trafia do samorządu, a część do Skarbu Państwa. Rząd ma do dyspozycji te pieniądze, żeby zrealizować pewne zadania. Od lat zakres przekazywanych samorządom pieniędzy w stosunku do zadań jest zupełnie nieadekwatny i my od lat to wszystko kredytujemy.

W związku z tym władze gminy zdecydowały się wystąpić na drogę sądową i domagają się od Wojewody Wielkopolskiego zapłaty ponad 5 milionów złotych, które wydatkowała na zadania zlecone w latach 2008 – 2016.

Podziel się!

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Oczy Tany
Gość
Oczy Tany

Prawidłowo, kto wymaga ten finansuje!

Czas na was
Gość
Czas na was

Po 10 latach na to wpadliscie 😀