Piła: Ponad 250 tys. zł nielegalnych dochodów. W… samochodach

Teatralka fot. Sławek Wąchała
24-letni mieszkaniec Piły zainwestował takie właśnie pieniądze w samochody i nieruchomości. Sęk w tym, że były to pieniądze pochodzące z handlu narkotykami.

Pilanin Piły przebywał w areszcie za posiadanie 6 kg amfetaminy.Ponieważ czarnorynkowa wartość nielegalnego towaru została oszacowana na kwotę ponad 120 tys. złotych, to na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy – areszt na 3 miesiące.

Jednak młody człowiek zarobioną nielegalnie gotówkę wcześniej zdążył zainwestować w nieruchomości oraz pojazdy, kupując je na inne osoby. W związku z tym policjanci zatrzymali te osoby – w wieku od 22 do 53 lat – a prokurator zastosował wobec nich środki wolnościowe.

Kiedy zatrzymany trafił do aresztu, policjanci z pilskiej komendy nadal pracowali przy sprawie. Funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Pile zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zabezpieczenie majątku 24-latka, zgromadzonego z pieniędzy za handel narkotykami. Policjanci zabezpieczyli nieruchomości oraz pojazdy o wartości ponad ćwierć miliona złotych.

24-letni mężczyzna oraz pozostałe zatrzymane osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty prania pieniędzy. Za to przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: