kradzież Szydłowo fot. policja

Piła: Policjanci zatrzymali włamywaczy. I odzyskali skradzione rzeczy

Elektronarzędzia oraz materiały budowlane o wartości blisko 10 tys. Wszystko to padło łupem złodziei, którzy włamali się do jednego z domów w gminie Szydłowo. Policjantom udało sie odzyskać większość skradzionych przedmiotów.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 lutego na terenie gminy Szydłowo. Nieznani sprawcy poprzez uszkodzenie drzwi do domu jednorodzinnego, weszli do środka i ukradli elektronarzędzia oraz materiały budowlane. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę blisko 10 tys. złotych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Szydłowie przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile na bieżąco zbierali informacje w sprawie. Po przeanalizowaniu zebranego materiału, śledczy wpadli na trop włamywaczy, którymi okazali się mieszkańcy Piły. Mężczyźni zostali zatrzymani 7 lutego w godzinach popołudniowych na terenie Piły.

Amatorzy cudzego mienia przyznali się do włamania, jednak nie potrafili wytłumaczyć przyczyn swojego postępowania. Policjanci w znacznej części odzyskali skradzione mienie, które trafi z powrotem do właściciela. Zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku 25 i 33 lat. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar