śmieci sprzątanie świata fot. UMP

Piła: Ogromne podwyżki cen śmieci. Mają wejść w życie już od stycznia!

Od stycznia mieszkańcy Piły oraz kilku okolicznych miejscowości będą musieli się zmierzyć z drastycznymi podwyżkami cen śmieci.

Ogromne podwyżki oznaczają wzrost o ponad połowę – odbiór śmieci ma kosztować prawie 70 złotych za odpady niesegregowane oraz 34 złote za odpady segregowane. Cenę śmieci mnoży się przez liczbę osób, która zamieszkuje gospodarstwo domowe. Decyzja o nowych stawkach została podjęta w poniedziałek.

Podwyżki mają być spowodowane m.in. wzrostem opłaty marszałkowskiej oraz wzrostem cen energii. To ma się bezpośrednio przekładać na konieczność podniesienia cen wywozu śmieci.

Piła nie jest jedynym miastem w Wielkopolsce, które będzie zmuszone poradzić sobie ze znaczącymi wzrostami cen opłat za wywóz śmieci. Podobny problem ma m.in. Leszno.

Leszno: Podwyżka cen wywozu śmieci od stycznia

 

Źródło: Radio Poznań

3
Dodaj komentarz

avatar
Aa
Aa

Jest monopolistą są i podwyzki

Dzordi
Dzordi

Stefan Tu cykorze przestraszyles sie!!!! Szacunki z bani.Teraz zastanawiac sie będą dobre jak cala platforma.

Ja
Ja

Po wejściu tej “wspaniałej” w ustawy smieciowej w wywóz odpadów zdrozal mi z ok 5zlotych na osobę do ok 20 a ilość nieodebranych śmieci w śmietniku urosła podobnie – czyli morał jest taki, że im drożej tym gorzej już się boję co teraz będzie pewnie nie da się już do wiaty wejść…