policja fot. KWP

Piła; Najpierw przejechał pieszego – później rzucił się z nożem na policjantów

36-letni mieszkaniec Piły potrącił starszego mężczyznę, który zmarł po przewiezieniu do szpitala. Pirat drogowy uciekł z miejsca wypadku, a gdy policjanci po niego przyszli, zaatakował ich z nożem.

Do zdarzenia doszło 24 marca przy al. Wojska Polskiego w Pile. Dyżurny pilskiej komendy został poinformowany, że na oznakowanym przejściu dla pieszych został potrącony starszy mężczyzna. Kiedy na miejsce natychmiast pojechali policjanci okazało się, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu, który został szybko przewieziony do szpitala. Niestety, po pewnym czasie funkcjonariusze otrzymali informację, że 60-letni mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze zbierali na bieżąco informacje w sprawie oraz dzięki funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Pile przeanalizowali nagrania z monitoringu miejskiego. Policjanci szybko wpadli na trop pirata drogowego, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Piły.

Jeszcze tego samego dnia, kiedy funkcjonariusze próbowali dostać się do mieszkania mężczyzny, okazało się, że zabarykadował się w nim, a gdy stróże prawa dostali się do środka – próbował ich zaatakować nożem.

Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

KPP Piła, el

Dodaj komentarz

avatar