Piła: Mieszkańcy nie chcą hurtowni owoców

fot. User:Wiki-observer, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Hałas i wzmożony ruch samochodów – na to narzekają mieszkańcy ulicy Pogodnej w Pile. Bo jeden z ich sąsiadów postawił na swojej działce urządził w niej hurtownię owoców. W dodatku niezgodnie z prawem.

Ulica Pogodna w Pile to ulica typowo willowa. Mieszkańcy jednorodzinnych domków bardzo sobie cenili panującą tu ciszę i spokój. Teraz – jak informuje Radio Poznań – mają hałas, spaliny i kurz związany z samochodami dojeżdżającymi do hurtowni owoców położonej na jednej z działek. A samochody to tylko cześć problemu – do tego dochodzi jeszcze hałas urządzeń chłodniczych działających w hurtowni całą dobę.

Hurtownia powstała kilka miesięcy temu na jednej z działek, chociaż okolica zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową, a nie działalność gospodarczą. Tak ustalili mieszkańcy badając, kto wydał zgodę na budowę hurtowni przy ulicy zabudowanej domami jednorodzinnymi. Okazało się, że właściciel terenu nikogo nie zapytał o zgodę budując tak wielka halę, tak samo jak o to, czy może tu prowadzić działalność gospodarczą.

Dzięki informacjom od mieszkańców sprawą zajmuje się teraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pile. Jeśli okaże się, że inwestycja jest samowolą budowlaną, właściciel będzie musiał halę rozebrać.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: