Piła: Miasto walczy ze smrodem. “Każdy z nas chce przecież oddychać czystym powietrzem”

Urzędnicy z Piły zaapelowali do mieszkańców o zgłaszanie podejrzanych zapachów. Jest to reakcja na przykry zapach, który nasila się zwłaszcza latem.
Reklama

– Musimy coś z tym zrobić, każdy z nas chce przecież oddychać czystym powietrzem – tłumaczy w rozmowie z Radiem Poznań Piotr Głowski, prezydent Piły. – Nas naprawdę interesuje jak najszybsze wyeliminowanie z przestrzeni publicznej zarówno odorów, jak i wszystkich zapachów przez które nasi mieszkańcy jak i goście czują się niekomfortowo. Chcemy zadbać o to, by powietrze w naszym mieście było czyste. Czas poszukać sprawców.

Reklama

Do walki o lepsze powietrze została wysłana Straż Miejska, która ma narzędzia pozwalające, chociaż w przybliżeniu, ustalić skąd wydobywają się nieprzyjemne zapachy. Głównymi podejrzanymi obecnie jest kilka dużych zakładów pracy, które posiadają u siebie niebezpieczne (i śmierdzące) substancje chemiczne.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się!

8
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Pilanin
Gość
Pilanin

Tak trudno w stolicy wielkopolski znaleźć aktualne zdjęcie Piły?! Wstyd. Zdjęcie sprzed dekady… Park na wyspie już tak nie wygląda! Co z was za partnerzy?

Aga
Gość
Aga

Na ulicy Młodych śmierdzi ludzkimi gównami. Smród nie do wytrzymania!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

to tylko ja
Gość
to tylko ja

nie trzeba specjalnych detektorów wystarczy przejechać ulicą Młodych a tam mamy Ziemniaczanke wiec to chyba jasna sprawa 😛 skad ten smrod drugi rodzaj to zaklady miesne Henryka Stoklosy jego ciezarowki z padlina jezdzace przez pile

eeee tam
Gość
eeee tam

Po drodze jest jeszcze oczyszczalnia scieków Gwda. I to ona najbardziej smierdzi, pozniej nasze straszydło zimniaczanka – potwór prawie w centrum miasta. W sezonie smierdzi, huczy, buczy i pyli mączką. Stokłosa nawet jak smierdzi to smród jest zabijany przez blizszych smierdzieli 🙂

darek
Gość
darek

nie jeżdżą przez Piłę co Ty pleciesz, obwodnicą oczywiście ale nie przez miasto

Piotr
Gość
Piotr

Niech Głowski wywiezie śmieci za które podniósł oplaty. Śmieci zdrożały dwukrotnie miały być częściej wywozone natomiast syf jest większy niż przed podwyżka i śmieci są rzadziej wywożone. Ludzie tu się dzieją absurdy takie że wam się w głowach nie mieści. Czas pogoni. Glowskiego na taczce ….

Prostak
Gość
Prostak

Jak przystało na miasto Chrabiny która córce zabrała dziecko a drugą olała bo jej partner jej nie pasuje i im się powodzi w Norwegii. JOANNA KTÓREJ ŚWIAT KOŃCZY SIĘ NA HIERARCHII KTO KOMU MA DUPE CAŁOWAĆ To patologiczny twór tego miasta. Joanna ma psa dwa koty i męża w Niemcach 🤣😂🤣😂

darek
Gość
darek

Panu Prezydentowi proponuję wjechać na podlasie jesienią koło 20 jak palone są plastiki w piecach