wtorek, 5 grudnia, 2023

Piła: Mężczyzna, który wyrzucił kotkę w worku, znaleziony!

Policja nie miała problemu z ustaleniem personaliów mężczyzny, który 27 lipca wyrzucił na drogę kotkę w zawiązanym worku. Teraz 62-letni mieszkaniec Wysokiej odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem.

Przypomnijmy: mężczyzna zapakował kotkę do foliowego worka, który zawiązał drutem, po czym wyrzucił go na drogę. gdyby nie jadąca za nim samochodem kobieta, która to wszystko widziała, kotka zginęłaby pod kołami samochodów.

Kobieta zabrała zwierzę do domu – tam okazało się, że jest to kotka karmiąca, więc gdzieś czekały na nią kocięta. Sprawa została zgłoszona policji, a funkcjonariusze nie mieli problemu z ustaleniem, kto wyrzucił kotkę z samochodu. Okazało się, że kotka nie należy do niego, tylko do sąsiadów, ale denerwowało go, że wchodzi na jego posesję, więc bez wiedzy właścicieli ją wywiózł, nie bacząc na to, że ma malutkie kocięta. Po nagłośnieniu sprawy prawowici właściciel kotki zabrali ją do domu i do kociąt.

Jak informuje “Głos Wielkopolski”, mężczyzna już usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem w chodzieskiej prokuraturze. Grozi mu kara więzienia do lat trzech. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł.

Strona głównaWiadomości Piła / Chodzież / Wągrowiec / ZłotówPiła: Mężczyzna, który wyrzucił kotkę w worku, znaleziony!