Piła: Jeden nieletni i czterech dorosłych zatrzymanych za rozbój

zatrzymani policja
Napadli w pięciu na 38-letniego mężczyznę, pobili go i okradli. Grozi im do 12 lat więzienia. Policjanci z Piły już zatrzymali jednego nieletniego i czterech dorosłych podejrzanych o ten napad.

Do zdarzenia doszło 20 sierpnia przy ul. Ludowej w Pile. Wieczorem nieznani sprawcy zaatakowali 38-letniego mieszkańca Piły. Napastnicy podeszli do mężczyzny, uderzyli go i przewrócili na ziemię. Po chwili zabrali pokrzywdzonemu plecak, w którym znajdowały się m. in. dwa telefony komórkowe. Mężczyzna stracił w sumie ponad tysiąc złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji wytypowali jednego z napastników i zatrzymali 31-letniego mężczyznę – a tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 32-latka, który również brał udział w napadzie. Funkcjonariuszom udało się także odzyskać część skradzionego mienia. 25 sierpnia zostały zatrzymane kolejne osoby: pozostała dwójka dorosłych oraz nieletni.

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku od 15 do 32 lat. Decyzją sądu dwóch mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Kolejne dorosłe osoby zostały objęte dozorem policyjnym. Natomiast o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

KPP Piła, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: