Piła: Groził byłej partnerce i jej rodzinie mimo zakazu sądowego

zatrzymany fot. policja
Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu zatrzymali mężczyznę, który po raz kolejny złamał zakaz zbliżania się do byłej partnerki. Najbliższej rodzinie kobiety groził użyciem przemocy, w przypadku składania zeznań w sprawie.

Policjanci z Posterunku Policji w Białośliwiu znając przeszłość 32-letniego mieszkańca gminy Miasteczko Krajeńskie wiedzieli, że ponownie może lekceważyć orzeczony przez sąd zakaz. Ich przypuszczenia nie były bezpodstawne.

W marcu tego roku mężczyzna opuścić Areszt Śledczy, za złamanie zakazu zbliżania, groźby wobec pokrzywdzonej i jej najbliższej rodziny. Już 17 kwietnia został zatrzymany na gorącym uczynku przez mundurowych z Białośliwia. Nie dość, że przebywał w mieszkaniu byłej partnerki, to ponownie zdążył zagrozić użyciem przemocy jej najbliższym, w przypadku składania zeznań w sprawie.

Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 32-latka, który, pomimo wydanego wcześniej przez sąd zakazu zbliżania się, przebywał w mieszkaniu byłej partnerki. Jej rodzinie zagroził użyciem przemocy, w przypadku składania zeznań w sprawie.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

KWP, el