Piła: Bieg po zdrowie Ani

Bieg dla Ani fot. 12WBOT
W palącym słońcu, w pełnym umundurowaniu i z bronią – tak wyglądał bieg po zdrowie Ani Bilickiej. Żołnierze 125 blp z Leszna podczas weekendu wzięli udział w biegu charytatywnym na pilskim lotnisku.

Ania to żona żołnierza ze 125 batalionu lekkiej piechoty w Lesznie, który wchodzi w skład 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ma 35 lat i od 9 lat walczy z guzem mózgu. Nie traci nadziei i pozytywnego nastawienia do życia, zwłaszcza że choroba nie dawała o sobie znać – aż do ubiegłego roku. W tej chwili Ania jest już po dwóch operacjach i potrzebuje długiej rehabilitacji. Kosztownej rehabilitacji.

Aby pomóc w zbieraniu funduszy na jej rekonwalescencję, żołnierze leszczyńskiego batalionu wspólnie z członkami UKS Sportowiec zorganizowali na terenie pilskiego lotniska bieg charytatywny, z którego dochód w pełni został przekazany na leczenie Ani.

– Gdy usłyszeliśmy, że żona naszego kolegi walczy z chorobą, postanowiliśmy, że musimy pomóc – tłumaczy por. Tomasz Drab, dowódca 1. kompanii lekkiej piechoty ze 125 blp w Lesznie. – Każdy z nas może znaleźć w takiej sytuacji. Bardzo ważna jest wówczas świadomość, że w pobliżu ma się ludzi, którzy służą pomocnym ramieniem. Jeden z naszych żołnierzy jest członkiem kolarskiego klubu UKS Sportowiec Piła. Wspólnymi siłami i z pomocą miasta Piła, udało nam się zorganizować bieg.

„Bieg charytatywny dla Ani” podzielony był na dwie kategorie wiekowe: mężczyźni i kobiety do lat 35 oraz powyżej 35 lat. Każdy zawodnik musiał pokonać trasę 5 km. Terytorialsi, mimo upalnej temperatury, na starcie pojawili się w pełnym umundurowaniu i z bronią.

Ani wciąż można pomóc poprzez portal: Anna Bilicka – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

12 WBOT

Podziel się:

Ostatnio dodane: