Piła: 90-latka straciła oszczędności swojego życia. Kolejne oszustwo!

teleopieka dla seniorów fot. UMP

90-letnia pilanka została okradziona w swoim własnym mieszkaniu przez dwie kobiety podające się za lekarkę i pielęgniarkę. Kobieta wpuściła oszustki do mieszkania przekonana, że naprawdę są medyczkami – i straciła oszczędności swojego życia.

Jak informują pilscy policjanci, oszustki nakłoniły 90-latkę do wpuszczenia do domu pod pretekstem przeprowadzenia badań profilaktycznych. A gdy już były w środku, to wystarczyła zaledwie chwila nieuwagi gospodyni i zgromadzone pieniądze w kwocie 16 tysięcy złotych znalazły się w rękach kobiet. Kobieta dopiero po jakimś czasie zorientowała się, że została okradziona – i wtedy zawiadomiła policję.

„Apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności” – piszą pilscy policjanci. – „Przestępcy mogą wykorzystywać różne preteksty podszywając się za lekarzy, pielęgniarki, hydraulików, operatorów energii, kominiarzy czy nawet pracowników spółdzielni lub poczty. Prosimy również o przeprowadzenie rozmów z najbliższymi, aby uświadomić ich o zagrożeniach i w konsekwencji uchronić przed utratą zgromadzonych oszczędności. W przypadku niezapowiedzianej wizyty podejrzanych osób prosimy niezwłocznie poinformować swoich bliskich oraz oficera dyżurnego pilskiej jednostki pod bezpośredni numer telefonu 47 77 415 60 lub 47 77 414 44”.

Źródło: KPP Piła


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978