Piknik w ogrodzie Kolektyw Kąpielisko – nowe otwarcie

Ogród Kolektyw Kąpielisko Fot. Sławek Wąchała
Minęło pięć lat odkąd ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko działa w Parku Kasprowicza. Z tej okazji odbył się w ogrodzie piknik.

Deszczowa sobota zniechęcała do przesiadywania na świeżym powietrzu, jednak w ogrodzie Kolektyw Kąpielisko już od rana kręciło się sporo osób, część związana z ogrodem, niektórzy zainteresowani tym co się tutaj działo.

Społecznicy są w trakcie ustalania warunków dzierżawy terenu na kolejne lata, jednocześnie odnawiając ogród między innymi przy pomocy zebranych środków na portalu. Pogoda sprzyjała pracom związanym między innymi z sadzeniem roślin lub budowaniem konstrukcji wierzbowych.

W międzyczasie uczestnicy pikniku przygotowywali jedzenie w zbudowanym przed laty piecu i na grillu  – głównie plony z ogrodu. Na miejscu była również okazja do degustacji jadalnych kwiatów.

Ogród służy mieszkańcom Łazarza oraz innych części Poznania, stanowi miejsce zabaw, posiada rabaty i elementy umożliwiające doświadczanie przyrody, edukację, zabawę i po prostu bycie razem. Przez pewien okres czasu przyszłość ogrodu wisiała na włosku, jednak sprawy potoczyły się po myśli społeczników. jest to jeden z pierwszych powstałych ogrodów społecznych w Poznaniu.

Podziel się: