Piknik Rodzinny 800 Plus w Luboniu. Pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy, dmuchańce oraz konkursy z nagrodami (ZDJĘCIA)

piknik rodzinny 800 plus w Luboniu fot. K. Adamska

Pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy, dmuchańce oraz konkursy z nagrodami dla najmłodszych mieszkańców Lubonia. To wszystko czekało na mieszkańców 23 lipca na lubońskiej plaży miejskiej.

Na piknik zapraszali Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, oraz wojewoda Michał Zieliński i miasto Luboń od godziny 12.00 do 17.00. Ta kwestia wzbudziła sporo wątpliwości wśród mieszkańców, którzy w komentarzach pod informacją o imprezie na Facebooku pisali, że polityczne pikniki powinny się odbywać poza przestrzeniami dla wszystkich mieszkańców. Żeby ci, którzy po prostu przyjdą na plażę korzystając z wolnego dnia, nie musieli w nich uczestniczyć. Zwracano także uwagę, że festyny są organizowane z podatków obywateli – i że te pieniądze zdecydowanie można byłoby wydać lepiej.

Tłumów więc na pikniku nie było, mimo obecności ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęka, posła Bartłomieja Wróblewskiego i wojewody Michała Zielińskiego. Nie pomogły konkursy, w których można było wygrać niebieskie piłki i torby z napisem “Rodzina 800 Plus”. Ale te dzieci, które jednak przyszły na piknik z rodzicami, bawiły się świetnie. Może dlatego, że im polityczne sympatie i antypatie są zupełnie obce.

Podziel się: