Piknik na Fest w Poznaniu. Chylińska, Bibobit, Organek i Mezo na Cytadeli

Organek w Suchym Lesie fot. Magda Zając

Agnieszka Chylińska, Mezo, Bibobit, Organek, a także regionalne przysmaki i turystyka, gry i zabawy dla dzieci, wojowie, Powstanie Wielkopolskie i olimpijczycy. Marszałek Marek Woźniak zaprasza na Piknik na Fest na Cytadeli.

Impreza rozpocznie się 10 czerwca o godzinie 13.00 na polanie przed Dzwonem Pokoju, a odbywa się z okazji 25. urodzin samorządu Wielkopolski.
– Mamy co świętować – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. – Taki jubileusz to dobra okazja, żeby zaznaczyć naszą obecność w przestrzeni publicznej. Taka promocja jest potrzebna, bo nie każdy mieszkaniec naszego regionu ma świadomość istnienia naszego samorządu. A przecież odpowiadamy za wiele dziedzin życia ważnych dla każdego z nas, jak choćby opieka zdrowotna, komunikacja kolejowa, drogi, kultura czy ochrona środowiska. Jesteśmy dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się województw w Polsce. Jestem dumny z Wielkopolski, nowoczesnego regionu aktywnych ludzi!

Różnorodne atrakcje pikniku

“Pokażemy między innymi, że stawiamy na: wodór, bo chcemy dbać o klimat; na gospodarkę przyszłości, bo tylko taka da nam szansę konkurować na europejskim i światowym rynku; na nowoczesne technologie i innowacje; na nasze bezpieczeństwo na drogach; na skuteczne wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej będących w naszej dyspozycji, bo pobudzają rozwój we wszystkich sferach naszego życia; na edukację i skrojone na miarę rynku nauczanie zawodowe; na kulturę, zarówno tę nowoczesną, jak i te działania, których celem jest ochrona naszego dziedzictwa historycznego; na sport i turystykę, bo mamy się czym w Wielkopolsce chwalić; rolnictwo i nasze unikatowe smaki regionu, a także dobrostan pszczół; na ochronę zdrowia, ale też profilaktykę zachorowań; na wygodny i nowoczesny transport kolejowy, ale i dbałość o nasze zabytkowe perełki z parowozowni Wolsztyn” – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Wszystko to znajdzie się na piknikowych stoiskach, gdzie będzie też można zapoznać się ze szczegółami każdej z ofert. Chętni będą także mogli skorzystać z konsultacji ze specjalistami i badań RTG, USG oraz odwiedzić mammobus i cytobus, dowiedzieć się, skąd się biorą nowotwory krwi, jak wyglądają zdrowe i chore krwinki oraz jak zbudowane jest DNA i RNA. Będzie można też zrobić sobie biotatuaż i dowiedzieć się więcej o skutkach uzależnień, biorąc udział w wyścigach w alkogoglach i narkogoglach.

Warsztaty, sport i Smaki Regionów

Piknik to także warsztaty, w których chętni będą mogli wziąć udział: w ofercie są między innymi florystyczne, fryzjerskie i kosmetyczne z pokazami makijażu, także tego scenicznego. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchańcach i podziwiać bańki mydlane, a także wziąć udział w grach i zabawach oraz malowaniu twarzy. Będą także spotkania z twórcami piszącymi o Wielkopolsce, wycieczka edukacyjna po Cytadeli i podziwianie repliki samolotu Fokker.

Będzie także strefa sportu z zapasami, szermierką, piłką nożną i koszykówką oraz spotkaniem z olimpijczykiem Tadeuszem Michalikiem. W strefie policyjnej będzie można można dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie. Będą symulatory zderzeń, dachowania, jazdy pociągiem oraz samochód wodorowy. W strefie Smaków Regionu będą regionalne przysmaki, obok ustawią się foodtrucki i strefa chillout.

Koncerty i zdjęcie z drona

Organizatorzy zachęcają do przyjechania na Cytadelę rowerem – do dyspozycji będzie specjalny parking z możliwością oznakowania roweru przez policję. Natomiast ci, którzy przyjadą na piknik do Poznania pociągiem Kolei Wielkopolskich (KW) lub POLREGIO (PR), na dowolną stację, będą mieli zagwarantowaną bezpłatną podróż powrotną – wystarczy, że z ważnym, jednorazowym biletem z dnia 10 czerwca (także w formie elektronicznej) zgłoszą się na stoisko KW, gdzie otrzymają potwierdzenie obecności na pikniku.

Koncerty rozpoczną się już o godzinie 13.15 – jako pierwszy wystąpi Mezo. O godzinie 18.30 zagra Bibobit, o 19.30 Organek, a o 21.00 – Agnieszka Chylińska. Przed jej koncertem zostanie zrobione rodzinne zdjęcie Wielkopolan z drona.

Podziel się: