Pijany kierowca przewoził dziecko. Teraz stanie przed sądem

alkomat, zdjęcie ilustracyjne fot. policja Szamotuły

1,8 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy policjanci w końcu zatrzymali samochód, zszokowani zobaczyli w środku dwoje pasażerów, w tym 7-letnie dziecko.

Podczas jednej z kontroli dróg powiatu gostyńskiego, która miała miejsce 6 kwietnia, policjanci z gostyńskiej drogówki podczas służby w Elżbietkowie zauważyli samochód osobowy jadący ze znaczną prędkością.

„Dokonany pomiar wykazał, że kierowca peugeota w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 49 km/h” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu. – „Kierowca zlekceważył wydane przez mundurowych polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej i odjechał w kierunku Bielaw Pogorzelskich”.

Policjanci ruszyli za samochodem i po chwili zatrzymali go.

„Mężczyzna kierował samochodem, mając w organizmie 1,8 promila alkoholu” – informują policjanci. – „29-latek był na tyle nieodpowiedzialny, że w takim stanie przewoził dwoje pasażerów w tym 7-letnie dziecko. Dodatkowo kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu, bez wymaganego obowiązkowego ubezpieczenia OC”.

Mężczyzna stanie przed sądem.

Podziel się:

Ostatnio dodane: