Pierwsze umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych podpisane

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał z sześcioma gminami i jednym powiatem umowy na inwestycje drogowe w ramach rządowego programu pod nazwą Fundusz Dróg Samorządowych.

Łączna wartość środków, które trafią do samorządów, to 9,5 mln zł. Otrzymają je gminy Babiak, Margonin, Ceków-Kolonia, Przygodzice, Kiszkowo, Damasławek oraz powiat jarociński. Kolejne umowy zostaną podpisane z blisko dwudziestoma samorządami, a uroczystość odbędzie się 2 lipca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Największe środki z puli 9,5 mln otrzyma powiat jarociński, do którego trafi 5,5 mln zł. Z kolei wśród gmin ponad milionowe wsparcie uzyskała gmina Kiszkowo. Wojewoda wielkopolski pogratulował samorządom, zauważając, że jako pierwsi podpisali umowy w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. – To pierwsze umowy z puli ponad 100 mln zł, które trafiły do wielkopolskich samorządów. Spotykamy się dziś dlatego, by te umowy, a co za tym idzie, środki finansowe, mogły w najbliższych dniach trafić na gminne i powiatowe konta – mówił Zbigniew Hoffmann. – Sami najlepiej wiecie, że te pieniądze realnie zmieniają przestrzeń, poprawiają bezpieczeństwo i powodują, że standard życia waszych mieszkańców znacząco się podnosi – tłumaczył.

Zbigniew Hoffmann życzył samorządom także solidnych wykonawców inwestycji. – Na koniec życzę wszystkim powodzenia w realizacji inwestycji, ale przede wszystkim życzę wam rzetelnych i terminowych wykonawców tych projektów. Dziś rynek wykonawców jest dość specyficzny, co pewnie sami obserwujecie, i jeśli traficie na dobre i solidne firmy, to jest to kluczowy czynnik w realizacji inwestycji prawie tak samo ważny jak otrzymane wsparcie finansowe – mówił.

Fundusz Dróg Samorządowych ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego.

mat. pras. / op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze