Pierwsze stypendium “olimpijskie” dla zawodniczki AZS-u Poznań!

Marszałek Marek Woźniak oraz Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wręczą “olimpijskie” stypendium sportowe Joannie Fiodorow, zawodniczce AZS-u Poznań.

W ramach wsparcia sportu wyczynowego Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 18 lat przyznaje stypendia wybitnym młodym sportowcom. Dotychczas obowiązujący System Stypendiów Sportowych został rozszerzony. Obecnie o stypendia ubiegać się mogą również sportowcy, którzy uzyskali kwalifikację uprawniającą do startu w Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich (w latach ubiegłych sportowcy mogli liczyć na jednorazowe nagrody).
Wysokość stypendium „olimpijskiego” wyniesie od 1500 zł do 3000 zł miesięcznie i będzie ono wypłacane od uzyskania kwalifikacji do ostatniego dnia miesiąca, w którym zakończą się igrzyska, a w przypadku zawodników, którzy uzyskali co najmniej punktowane 8 miejsce w Igrzyskach Olimpijskich nawet do 31 grudnia 2022r.

System kwalifikacji olimpijskich regulowany jest przez światowe federacje sportowe z uwzględnieniem specyfiki danego sportu, stąd niektórzy sportowcy już uzyskali określone wyniki sportowe, które uprawniają ich do startu w igrzyskach, a tym samym dają możliwość ubiegania się o stypendium.

Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wpłynął pierwszy wniosek. Joanna Fiodorow, zawodniczka OŚ AZS w Poznaniu, w dniu 11 maja br. osiągnęła określony przez IAAF wskaźnik, posyłając młot na odległość 73,10 m (obowiązujące min. kwalifikacyjne – 72,50 m).

– Liczymy, że stypendia „olimpijskie” będą istotnym wsparciem finansowym dla wielkopolskich zawodników, które pomoże im w przygotowaniach do igrzysk. W dalszej perspektywie pozwoli sportowcom na kontynuację szkolenia na etapie mistrzowskim w Wielkopolsce, a tym samym powstrzyma odpływ naszych zawodników do innych ośrodków w kraju – podkreśla Marszałek Woźniak.

mat. pras. / op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze