Pieniądze dla północnej Wielkopolski. Wojewoda podpisał umowę i otworzył drogę

otwarcie drogi Borucino-Podgaje fot. WUW

Wojewoda Michał Zieliński podpisał umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu dla szpitala w Pile, wziął też udział w otwarciu przebudowanej drogi powiatowej Borucino-Podgaje. Obie inwestycje zostały zrealizowane dzięki wsparciu z budżetu państwa.

Umowa na dofinansowanie dla Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica opiewa na 886 tys. zł. Za te pieniądze, pochodzące z rezerwy ogólnej budżetu państwa, zostanie dofinansowany zakup sprzętu specjalistycznego niezbędnego do wykonywania innowacyjnych zabiegów neurochirurgicznych i chirurgiczno-onkologicznych dla Oddziału Neurochirurgicznego oraz Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej i Onkologicznej w szpitalu w Pile. Kupiony zostanie także sprzęt do endoskopowej chirurgii kręgosłupa oraz laparoskop z kamerą 4K.

– Dodatkowe wyposażenie szpitala zwiększy dostępność i pozwoli na realizację wykonywanych zabiegów w najnowszym trendzie rozwoju neurochirurgii i onkologii – podkreślił wojewoda podczas podpisania umowy.

Wojewoda wziął również udział w otwarciu przebudowanej drogi powiatowej nr 1012P relacji Borucino-Podgaje w powiecie złotowskim. Nowa droga jest szersza, ma nową nawierzchnię, przebudowano także skrzyżowanie z drogą krajową nr 11 oraz niebezpieczne skrzyżowanie z przejazdem kolejowym i skrzyżowanie z drogą powiatową 1010P. Wyremontowana droga usprawni komunikację, a jazda będzie bezpieczniejsza – to istotna kwestia, ponieważ właśnie ta droga często wyznaczana jest jako objazd drogi krajowej nr 11.

Całkowita wartość wykonanych robót wyniosła ponad 10,4 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości ponad 8,6 mln zł.
– Rządowy Program Inwestycji Strategicznych jest pierwszym tak kompleksowym programem wsparcia samorządów – podkreślił Michał Zieliński. – Dzięki niemu do samorządów w całej Wielkopolsce trafiło ponad 5 mld zł, z czego 285 mln zł otrzymały samorządy na terenie powiatu złotowskiego, w tym blisko 30 mln zł pozyskał sam powiat.

Podziel się:

Ostatnio dodane: