Pięć samochodów zderzyło się na autostradzie. Pięć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala

wypadek, Korczowa fot. KPP Jarosław

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 w województwie podkarpackim. Według wstępnych ustaleń kierowcy nie dostosowali prędkości do warunków drogowych.

Wypadek miał miejsce 11 grudnia około godziny 15.00 w miejscowości Korczowa.
„Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 56-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne, a następnie w hyundaia, po czym ponownie uderzył w bariery” – informują policjanci z KPP Jarosław. – Jadący za bmw 55-letni kierowca audi także nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył stojącego hyundaia, a następnie w bmw. Hyundai został zepchnięty na prawy pas ruchu i uderzył w stojące tam volvo i kię”.

Troje pasażerów hyundaia: dwie kobiety w ciąży oraz 15-miesięczne dziecko odniosło obrażenia i trafiło do szpitala. Uderzenie było tak silne, że jedna z kobiet została zakleszczona w aucie i żeby ją wydostać,strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Do szpitala trafili także pasażerowie audi – kobieta i 7-letnie dziecko. Wszyscy są obywatelami Ukrainy.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców – wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi. Obecnie funkcjonariusze ustalają przyczyny i okoliczności wypadku, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Radymnie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: