Peszko, Sobiech i Wolski odchodzą z Lechii Gdańsk. Szansa dla Lecha?

Sławomir Peszko w 2010 roku fot. Roger Gorączniak
Trójka ciągle niezłych zawodników – Sławomir Peszko, Artur Sobiech oraz Rafał Wolski – opuści Lechię Gdańsk. Czy któryś z nich trafi do Poznania?

Piłkarze odchodzą z Gdańska ze względu na nieporozumienia finansowe. Wyżej wymienieni piłkarze mieli nie otrzymywać swoich pensji na czas, przez co złożyli pismo w PZPN z wezwaniem do zapłaty. Gdyby klub wtedy nie wypłacił im pieniędzy, to zawodnicy mogliby zmienić barwy za darmo. Gdańszczanie jednak zaległości wyrównali, ale Peszko, Sobiech oraz Wolski i tak najprawdopodobniej zmienią kluby.

– We wtorek Sławomir Peszko, Artur Sobiech, Rafał Wolski oraz ich menadżerowie otrzymali informację, iż mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego Klubu w zimowym okienku transferowym – poinformował oficjalnie klub z Gdańska.

Wiadomo – nie są to nazwiska przed którymi rywale padają na kolana, ale w warunkach ekstraklasy to są w dalszym ciągu nieźli zawodnicy, którzy mogą dać nowemu klubowi sporo jakości. Poznaniacy oczywiście najlepiej kojarzą Sławomira Peszkę… Przed długie lata grał on już w Lechu Poznań, m.in. podczas ostatniego dobrego okresu klubu. Z Poznania Peszko pojechał podbić Niemcy. Wyszło mu to średnio. Niewątpliwie pomocnik w dalszym ciągu byłby wzmocnieniem kadry „Kolejorza”. O Peszkę walczyć będzie natomiast też Wisła Kraków.

Sobiech chciałby najprawdopodobniej trafić do Niemiec, ponieważ w jednym z klubów tam gra jego żona (jest piłkarką ręczną). Co ciekawe, w przeszłości Sobiech był już łączony z Lechem Poznań. W 2010 roku po świetnym sezonie zawodnik miał oferty z Poznania oraz Polonii Warszawa. Młody wówczas Sobiech zdecydował się na wybranie stolicy Polski, z której następnie trafił do Niemiec. Tam serc kibiców nie podbił, ale na polskie warunki jest ciągle porządnym piłkarzem.

Rafał Wolski uchodził natomiast za wielki talent. Po udanej rundzie w barwach innego klubu ze stolicy, Legii, wyjechał do Włoch. Delikatnie mówiąc szału nie było. Następnie była jeszcze Belgia i powrót do Polski. Wolski natomiast w dalszym ciągu jest stosunkowo młody (27 lat) i może nowej drużynie sporo dać.

Za każdego z tych piłkarzy trzeba byłoby zapłacić, ale ze względu na ich wiek oraz formę rozstania z Lechią Gdańska, ceny prawdopodobnie będą promocyjne. Czy któryś z tych zawodników zawita do Poznania?