Pawilony handlowo-usługowe na Świcie już działają

pawilony, Świt, fot. ZKZL

Wyremontowane, jak nowe – i już działają. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zakończył prace remontowe w pawilonach handlowo-usługowych przy ul. Świt. „Nowy Świt” jest jednak znacznie bardziej funkcjonalny niż jego poprzednik.

Prace remontowe przy ul. Świt trwały dłużej, niż zakładały pierwotne szacunki, a powodem był zły stan techniczny poszczególnych elementów dawnych pawilonów i zastosowane niegdyś rozwiązania techniczne. Przebudowa pawilonów tak, by spełniały dzisiejsze normy i oczekiwania najemców oraz klientów, a także były bardziej funkcjonalne – nie była łatwym zadaniem. Na szczęście choć z poślizgiem czasowym, to jednak się udało.

– Pawilony handlowo-usługowe otrzymały nazwę „Nowy Świt”, którą zaproponowali i wybrali w głosowaniu mieszkańcy osiedla Grunwald Północ – przypomina Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Teraz na tym samym terenie znajduje się 17 lokali użytkowych o wysokim standardzie. Każdy lokal wyposażony jest między innymi w klimatyzację, alarm przeciwwłamaniowy w każdym lokalu i monitoring obejmujący części wspólne. Ważną zmianą jest również standard wykończenia budynków w porównaniu z historycznymi pawilonami. Teraz, dzięki zastosowanym technologiom, obniżone zostaną koszty związane z eksploatacją budynków.

Dzięki remontowi w pawilonach jest też znacznie większa różnorodność lokali, jesli chodzi o metraż – są tu zarówno małe lokale o powierzchniach ok. 50 metrów kwadratowych, lokale średnie o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych, jak i duże lokale powyżej 250 metrów kwadratowych. Taka różnorodność ułatwia potencjalnym najemcom wybrać taki lokal, który odpowiada wymaganiom ich biznesu.

Pawilony na „Nowym Świcie” już funkcjonują i wszyscy poznaniacy mogą się przekonać na własne oczy, jak wielką metamorfozę przeszły.

Źródło: ZKZL