Pasy zieleni powstają na kolejnych ulicach w Poznaniu

Długa, sadzenie zieleni fot. ZDM

Róże i klony na Długiej na Starym Mieście, a lipy i krzewy cieniolubne na Karwowskiego na Łazarzu. Na kolejnych poznańskich ulicach będzie więcej zieleni, jak zapewnia Zarząd Dróg Miejskich.

– Rośliny są sadzone w miejscach, z których nie korzystali piesi, rowerzyści lub kierowcy – podkreśla Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Dlatego można przeprowadzić odbruki, tak, by przechodnie i mieszkańcy mogli korzystać z pozytywnego wpływu zieleni.

Na ul. Długiej prace się już kończą – tam odbrukowano 190 metrów kwadratowych nieużywanych powierzchni chodników. Miejsce bruku zajmą cztery klony polne oraz krzewy: ognik szkarłatny odmiana Kuntayi i pięć odmian róż (Meteor Kordes, Gebruder Grimm, Cubana, Mango i Apache).

Z kolei na ulicy Karwowskiego zostanie posadzonych ponad tysiąc roślin na ponad 500 metrach kwadratowych odbrukowanej powierzchni.
– Wśród nich będą również dwie lipy – wyjaśnia rzeczniczka. – Ulica ta jest bowiem aleją lipową – dlatego zostanie uzupełniona o brakujące drzewa.

Poza lipami zostaną tam posadzone krzewy i byliny cieniolubne, ze względu na duże zacienienie ulicy. Jak zapewnia ZDM, zieleń i na Długiej, i na Karwowskiego będzie poddawana regularnej pielęgnacji.

Podziel się: