Pasażerowie samochodu fotografują domy. Mieszkańcy są zaniepokojeni

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

W powiecie krotoszyńskim i w samym Krotoszynie oraz w gminie Odolanów tamtejsi mieszkańcy zauważyli tajemniczy samochód, które pasażerowie jeżdżą po miejscowościach i… fotografują domy. Mieszkańcy zawiadomili policję.

Granatowy samochód z tablicą rejestracyjną z Pleszewa został zauważony na początku roku w Krotoszynie i innych miejscowościach tego powiatu oraz w gminie Odolanów w powiecie ostrowskim, jak informuje portal „ostrow24 TV”. Mieszkańców zaintrygował fakt, że dwie osoby będące pasażerami auta robiły zdjęcia domów we wszystkich tych miejscowościach, przy czym nie wybierały ani zabytków, ani budynków szczególnie ładnych, niezwykłych czy okazałych.

Tajemniczy samochód był zauważony między innymi 2 stycznia na ulicy Gorzupskiej w Krotoszynie. Mieszkańcy postanowili powiadomić o tym policję, zwłaszcza gdy po wrzuceniu informacji do mediów społecznościowych kilka osób stwierdziło, że podobne auto jeździło po Odolanowie i także tam jego pasażerowie fotografowali domy.

Policja zajmuje się sprawą, bo według jednej z hipotez to złodzieje robiący rozpoznanie w dzielnicy przed kradzieżą. Ale niezależnie od tego, czy to prawda czy nie, policjanci przypominają mieszkańcom, że powinni zamykać domy, samochody i garaże nie tylko na noc, a także wykazywać czujność w przypadku nietypowej aktywności na posesjach sąsiadów.

Podziel się:

Ostatnio dodane: