Partia Razem z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

Partia Razem podczas dzisiejszej wizyty w Urzędzie Marszałkowskim złożyła wniosek o udzielenie informacji publicznej w sprawie kontrowersyjnej kampanii dotyczącej alkoholizmu “Alkohol to seksistowska świnia, kobiety traktuje gorzej”.

O sprawie pisaliśmy już wczoraj. Działacze partii Razem uważają, że kampania jest seksistowska, propaguje negatywne stereotypy i nie pomaga osobom mającym faktycznie problem z uzależnieniami.

– Kampania jest kuriozalna i antykobieca – stwierdziła Maja Staśko, feministka oraz krytyczka literacka. – W kampanii pojawią się teksty, których doświadczają kobiety poddawane przemocy. Przemoc nie jest alkoholem. Pojawia się pytanie dlaczego twórcy skupili się na kobietach w kampanii. Ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie…

Podobne zdanie miała Dorota Koszal, która startuje do sejmiku województwa wielkopolskiego z lista partii Razem. – Od kilku dni obserwuję reakcję kobiet na całą kampanię. Kobiety, które w przeszłości doświadczyły przemocy, uważają że teraz odczuwają ją ponownie. Tym razem ze strony instytucji państwowej. Uzależnień nie leczy się poniżaniem. Leczenie z uzależnienia to długotrwały proces. My jako partia Razem nie zgadzamy się na piętnowanie osób uzależnionych. Nikt nie chce się uzależnić. Takie osoby powinny dostawać wsparcie państwa!

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze