Paragraf 196 KK (ćwiczenia z terroru)

Rzeczywistość pędzi, działania polityków wciąż nas zaskakują. Dlatego spektakl “Paragraf 196 KK (ćwiczenia z terroru) jest wciąż aktualny i staje się aktualny coraz bardziej. Ósemki zapraszają.

Czym jest “Paragraf 196 KK (ćwiczenia z terroru)”? To przedsięwzięcie z pogranicza performance`u i happeningu które jest realizowane m.in. we współpracy ze znanym w Polsce malarzem i artystą przestrzeni publicznej – Pawłem Hajnclem.

Zarówno Teatr Ósmego Dnia, jak i Paweł Hajncel zajmują się współczesną rzeczywistością szukając dystansu i skrótu w jej opisie. Łączą siły, aby tę rzeczywistość dogonić, a nawet przegonić, by wspólnie z widzami przygotować się na rozwój wypadków w życiu społecznym i politycznym. Świat wokół zmienia się tak dynamicznie, że można nie zdążyć z przygotowaniem na dokonujące się zmiany. Spróbujemy otoczyć się przed złem parawanem, różańcem, a może drutem kolczastym…

Spektakl można obejrzeć 21 i 22 lutego o godzinie 19.00 w Teatrze Ósmego Dnia przy ul. Ratajczaka 44. Bilety 20 zł – 25 zł.

Realizacja: Kolektyw Senioralny;
gościnnie: Paweł Hajncel – Motyl z Łodzi
Główny sponsor: Michał Anioł z Łodzi, z ul. Wólczańskiej
Wsparcie: Dominik Złotkowski – kierownik kina, performer;
Konsultacje merytoryczne: Daniel Tokar – emerytowany detektyw
Oprawa muzyczno-dźwiękowa: mgr Jakub S.
Głosu użyczył: Wiesław Zanecki
Kostiumy: pani prof. Izabela Rudzka
To i owo wykleił: Piotr Najrzał
Współpraca techniczna: Przemysław Mosiężny.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze