Parada Niepodległości na wodzie

Koncert pieśni patriotycznych i parada łodzi z biało-czerwonymi flagami Wartą – poznańscy wodniacy także postanowili uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Łodzie miały wyruszyć dokładnie o 11.11 z przystani przy Katedrze, by przy dźwiękach patriotycznych pieśni dopłynąć do przystani przy moście Królowej Jadwigi. Namieszała jednak… pogoda. O 11.00 było już pięknie i słonecznie, ale poranek rozpoczął się gęstą mgłą, uniemożliwiającą żeglugę po rzece.

– Rano była mgła, więc łodzie z Obornik i Lubonia wyruszyły w trasę z opóźnieniem i nie zdążą do nas dotrzeć na 11.00 – wyjaśnia Dominika Różycka z Żeglugi Retro, która razem z Jackiem Skorupskim wpadła na pomysł zorganizowania takiej parady. – Jednak płyną pełną parą i powinny być tu około południa.

Po dotarciu łodzi z Lubonia i Obornik kawalkada wyruszyła w górę rzeki, by na wysokości mostu Rocha odśpiewać hymn Polski i płynąć dalej, przy wtórze pieśni patriotycznych, aż do przystani Posnanii przy moście Królowej Jadwigi. Tam na uczestników Parady Niepodległości czekała gorąca grochówka.