Parada, festyn i kiermasz rękodzieła na Święcie Fyrtla Garbary

Święto Fyrtla Garbary fot. Sławek Wąchała

Pokazy taneczne, występy muzyczne na festynie, kolorowa parada ze szczudlarzami i artystami, która przejdzie Garbarami, no i kiermasz rękodzieła na placu Bernardyńskim. Fyrtel Garbary już po raz drugi zaprasza na swoje święto.

Wszystko odbędzie się 24 września, oczywiście w rejonie Garbar. O godzinie 15.00 wyruszy parada, która przejdzie z placu Kolegiackiego na plac Bernardyński. Tam odbędzie się festyn z kiermaszem rękodzieła i warsztatami, a miłośnicy tańca i muzyki będą mogli podziwiać występy na festynowej scenie, między innymi zespołu Golden Collectiv.

Impreza jest organizowana przez Radę Osiedla Stare Miasto oraz firmy, szkoły, organizacje i instytucje mające swoją siedzibę właśnie na Starym Mieście w rejonie Garbar. Będą też oczywiście tutejsi rzemieślnicy i szkoły, w tym baletowa i odzieżowa. Odbywa się po raz drugi, a służy promocji ulicy i fyrtla, a także poprawie warunków życia i prowadzenia działalności gospodarczej na ulicy. Kilkadziesiąt lat temu to właśnie na Garbary poznaniacy przychodzili na najlepsze zakupy. Mieszkańcy i lokalni działacze chcieliby odbudować tę tradycję.

Źródło: ROSM

Podziel się: