Prezydent Andrzej Duda w Poznaniu fot. Karolina Adamska

Para prezydencka przyjedzie do Wielkopolski. Na targi tulipanów

Kancelaria Prezydenta RP już oficjalnie zapowiedziała wizytę prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką w Chrzypsku Wielkim, na Międzynarodowych Targach Tulipanów. Podczas tej imprezy oficjalnie zostanie zaprezentowana nowa odmiana tulipana „Agata Kornhauser-Duda”.

Międzynarodowe Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim mają już wieloletnią tradycję. I od wielu już lat ich czołowy hodowca, Bogdan Królik, nadaje im imiona znanych osobistości. Jest między innymi tulipan „Jan Paweł II”, „Maria Kaczyńska”, „Bronisław Komorowski”, „Jolanta Kwaśniewska” – a teraz dojdzie kolejna odmiana „Agata Kornhauser-Duda”.

Jak powiedział hodowca Radiu Poznań, ta odmiana kwiatów jest naprawdę wyjątkowa, ale nie chciał powiedzieć, jak wyglądają. To tajemnica do czasu, aż zobaczy je sama patronka kwiatu – a Kancelaria Prezydenta RP już oficjalnie zapowiedziała wizytę Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w Chrzypsku Wielkim. Kto więc chce zobaczyć, jak wygląda kolejny „prezydencki” tulipan, musi przyjechać do Chrzypska Wielkiego w czasie Międzynarodowych Targów Tulipanów, które odbywają się na początku maja.

Impreza nie odbywała się przez dwa lata z powodu pandemii teraz zaś wraca w – nomen omen – pełnym rozkwicie. Przez pierwsze trzy dni maja wszyscy chętni będą mogli podziwiać te piękne kwiaty, brać udział w koncertach, konkursach i spotkaniach – oczywiście poświęconych tulipanom.