Reklama
Display/2-728-90

Paderewski przybywa do Poznania!

Tradycyjnie jak co roku 26 grudnia do Poznania przyjedzie Ignacy Jan Paderewski, by płomienną mową porwać poznaniaków do powstania. Chętni mogą powitać mistrza na Dworcu Letnim o 16.00.

Sama uroczystość rozpocznie się o 15.30, ale to właśnie o 16.00 na peron 4b wjedzie specjalny pociąg prowadzony przez zabytkową lokomotywę. Nim właśnie Ignacy Jan Paderewski w towarzystwie małżonki przybędzie do Poznania.

Jak co roku, przywitają go zgromadzeni na Dworcu Letnim poznaniacy, w tym członkowie Poznańskiego Chóru Nauczycieli im. I.J. Paderewskiego, którzy są współorganizatorami uroczystości. Wspólnie z publicznością wykonają Mazurek Dąbrowskiego, a następnie kilka pieśni okolicznościowych i kolędy.

Dla chętnych – dzięki współorganizatorowi, Kolejom Wielkopolskim – zostanie również zorganizowany przejazd pociągiem specjalnym „Mistrz Paderewski” relacji Poznań Główny (Dworzec Letni) – Swarzędz – Starołęka – Poznań Główny. Okolicznościowe bilety w cenie 5 zł można będzie kupić w kasie biletowej na Dworcu Letnim od 18 grudnia.

Na dworzec w Swarzędzu pociąg dotrze o godzinie 17.16 i zostanie tam uroczyście powitany przez chór męski “Akord” oraz powstańców wielkopolskich z grup rekonstrukcyjnych.

mat. pras. fot. 27grudnia.pl

Dodaj komentarz

avatar