Reklama

Paderewski przybywa do Poznania!

Tradycyjnie jak co roku 26 grudnia do Poznania przyjedzie Ignacy Jan Paderewski, by płomienną mową porwać poznaniaków do powstania. Chętni mogą powitać mistrza na Dworcu Letnim o 16.00.

Sama uroczystość rozpocznie się o 15.30, ale to właśnie o 16.00 na peron 4b wjedzie specjalny pociąg prowadzony przez zabytkową lokomotywę. Nim właśnie Ignacy Jan Paderewski w towarzystwie małżonki przybędzie do Poznania.

Jak co roku, przywitają go zgromadzeni na Dworcu Letnim poznaniacy, w tym członkowie Poznańskiego Chóru Nauczycieli im. I.J. Paderewskiego, którzy są współorganizatorami uroczystości. Wspólnie z publicznością wykonają Mazurek Dąbrowskiego, a następnie kilka pieśni okolicznościowych i kolędy.

Dla chętnych – dzięki współorganizatorowi, Kolejom Wielkopolskim – zostanie również zorganizowany przejazd pociągiem specjalnym „Mistrz Paderewski” relacji Poznań Główny (Dworzec Letni) – Swarzędz – Starołęka – Poznań Główny. Okolicznościowe bilety w cenie 5 zł można będzie kupić w kasie biletowej na Dworcu Letnim od 18 grudnia.

Na dworzec w Swarzędzu pociąg dotrze o godzinie 17.16 i zostanie tam uroczyście powitany przez chór męski “Akord” oraz powstańców wielkopolskich z grup rekonstrukcyjnych.

mat. pras. fot. 27grudnia.pl

data-matched-content-rows-num="8,4" data-matched-content-columns-num="1,4" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked"

Dodaj komentarz

avatar