park orientacji przestrzennej Owińska fot. PP

Owińska: Park Orientacji Przestrzennej z nagrodą

Słynny już park w Owińskach został jednym z laureatów XIII edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.

Kapituła konkursowa odwiedziła miejsca, wśród których były: gospodarstwa agroturystyczne funkcjonujące w gospodarstwie rolnym, obiekty noclegowe o charakterze wiejskim czy obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujące tradycje i walory wsi. Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach otrzymał nagrodę specjalną. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości 88 tysięcy złotych.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym: Agroturystyka Nad Kamionką, gmina Jastrowie, powiat złotowski.

Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim: Pałac Tłokinia, gmina Opatówek, powiat kaliski.

Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi: Rezydencja Nad Jeziorem – Pestkownica, gmina Krzyż Wielkopolski, powiat czarnkowsko-trzcianecki.

Park przylegający do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych był rekomendowany do konkursu przez starostę poznańskiego.

PP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze