Otworzył kapsułę z defibrylatorem. I postawił na nogi wszystkie służby!

Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

12 marca w remizie w OSP Kobyla Góra włączył się alarm sygnalizujący, że ktoś otworzył kapsułę z defibrylatorem. Strażacy natychmiast ruszyli na pomoc, na sygnale – ale na miejscu, przy defibrylatorze, nikogo nie zastali…

Sprawa została zgłoszona policji, bo zdarzenie zakwalifikowano jako fałszywy alarm, który wywołał niepotrzebną czynność służb – a w tym czasie mogły być one potrzebne gdzie indziej.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kobylej Górze wykryli sprawcę otwarcia kapsuły.
– W toku podjętych czynności mundurowym udało się ustalić sprawcę wykroczenia polegającego na wywołaniu fałszywego alarmu, którym okazał się mieszkaniec Kobylej Góry – wyjaśnia st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzeczniczka prasowa KPP w Ostrzeszowie. – Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Rzeczniczka przypomniała także, że do podobnej sytuacji doszło kilka dni wcześniej w miejscowości Mąkoszyce – tam z kolei grupka młodzieży postanowiła „pobawić się” urządzeniem AED umieszczonym na budynku sali OSP. Ich zachowanie mogło doprowadzić do uszkodzenia defibrylatora, co oznaczałoby ograniczenie możliwości pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: