Otwarcie S5 jeszcze w tym tygodniu. Z Poznania będzie można łatwiej dojechać do Wrocławia

S5
W sobotę, 14 grudnia 2019, ma nastąpić oficjalnie otwarcie trasy S5 do Wrocławia. Pierwsze samochody powinny na nią wjechać ok. godz. 12.

Ze stolicy Wielkopolski będzie można dojechać nową trasą bezpośrednio do Wrocławia w zaledwie dwie godziny. Na ukończeniu jest właśnie ostatni fragment trasy, który połączy już istniejące części S5. Kierowcy z nowej trasy będą mogli skorzystać już w najbliższą sobotę (14 grudnia 2019) od ok. godz. 12. Następnie 2-3 godziny zajmie uruchamianie węzłów. 

Do piątku będą jeszcze trwały kontrole. W międzyczasie odbyły się tam m.in. ćwiczenia symulujące wypadek na trasie.

Budowa S5 z dużymi problemami

Wszystko wskazuje na to, że perypetie z inwestycją dobiegły końca. Przypomnijmy, że S5 miała być gotowa na przełomie 2018 i 2019 roku, ale wtedy udało się uruchomić zaledwie jedną nitkę. Późniejszy termin, w czerwcu tego roku, nie został dotrzymany, bo włoski wykonawca zszedł z budowy. Kolejny termin zakładał, że droga zostanie oddana do użytku pod koniec 2019 roku i wszystko wskazuje, że to się uda. Co prawda na jednym z odcinków w dalszym ciągu będą prowadzone prace, ale mają one nie wpłynąć na ruch samochodowy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: