Otwarcie hoteli od 14 lutego?

Taką informację – nieoficjalnie – podało dziś RMF FM. Według informatorów radia ponowne, ostrożne otwarcie branży hotelarskiej miałoby nastąpić 14 lutego.

Nie ma jednak pewności, czy tak się stanie. Chociaż wstępne ustalenia i sytuacja epidemiologiczna w kraju pozwalają na ostrożny optymizm, to jednak ze szczepieniami jesteśmy jeszcze daleko w lesie, a sytuacja epidemiologiczna u naszych zachodnich i południowych sąsiadów nie jest dobra. Wprawdzie szczepienia idą im lepiej niż nam, jednak nadal zakażeń i zgonów jest na tyle dużo, że ostrożność jest jak najbardziej wskazana. Zwłaszcza że to zapewne właśnie Niemcy, Słowacy i Czesi byliby największą grupą gości w przypadku otwarcia hoteli.

Zdaniem informatorów RMF FM jeśli sytuacja epidemiologiczna w Niemczech, w Czechach i na Słowacji będzie zła, a liczba zakażeń wysoka, to hotele pozostaną zamknięte.

Rząd rozważa też jednoczesne otwarcie szkół – tu głównym powodem nie jest jednak troska o edukację starszych uczniów ani statystyki dowodzące, że mogą wrócić do szkół bez zagrożenia dla pozostałych członków rodzin. Rządzący według RMF FM obawiają się, że przy zamkniętych szkołach i otwartych hotelach rodzice masowo ruszą na dodatkowe wakacje zabierając dzieci razem z ich sprzętem do zdalnego nauczania. A to mogłoby ponownie zwiększyć liczbę zakażeń w kraju.

Oficjalna informacja o terminie otwarcia ma być podana pod koniec tygodnia.

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze